„GRAJ O SIEBIE” – GIBA w ZSiPO w Magnuszewie

Dnia 24 października o godzinie 13.00 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbędzie się spotkanie uczniów i nauczycieli z brazylijskim siatkarzem Gilberto de Godoy Filho.

Gilberto Amauri de Godoy Filho, występujący pod pseudonimem Giba (ur. 23 grudnia 1976 w Londrinie) – brazylijski siatkarz grający na pozycji przyjmującego, wielokrotny reprezentant kraju.

Giba ośmiokrotnie wygrał ze swoją reprezentacją Ligę Światową, 3 razy Mistrzostwa Świata, Puchar Wielkich Mistrzów, 2 razy Puchar świata, a także zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004.

Na mistrzostwach świata w Japonii w 2006 z reprezentacją Brazylii zdobył złoty medal. Został również wybrany MVP zawodów.

Jako dziecko cierpiał na białaczkę. W 2002 roku w jego organizmie wykryto marihuanę, która od 1992 znajduje się na liście środków dopingujących. W 2006 roku został wybrany sportowcem roku w Brazylii. Jego żoną była rumuńska siatkarka Cristina Pîrv. Ma z nią dwoje dzieci, córkę Nicol i synka Patricka. Obecnie jest związany z Maria Luiza Dautt. 2 sierpnia 2014 ogłosił koniec siatkarskiej kariery.

Źródło: „Wikipedia”