ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020 wzięliśmy udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach oraz propagowania zabawowej formy uczenia się matematyki. Trzyosobowy zespół egzaminujący: pani L. Drapała, pani A. Drągowska i pani H. Witek sprawdził znajomość tabliczki mnożenia podczas krótkiego egzaminu pisemnego wśród uczniów klas III–VIII Szkoły Podstawowej. Każda klasa typowała trzyosobowy zespół, który rozwiązywał zadanie konkursowe. Pośród egzaminowanych znalazło się wiele osób, które wykazały się świetną znajomością tabliczki mnożenia i wywalczyły certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia dla swojej klasy. Każdy chętny może przystąpić do egzamin online z tabliczki mnożenia. Udzielając poprawnej odpowiedzi na 5 pytań z tabliczki mnożenia można zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA .

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, chociaż wielu egzaminowanym towarzyszył stres, a pandemia koronawirusa ograniczyła zasięg akcji. Wszystkim Mistrzom gratulujemy, a pozostali niech wytrwale trenują do następnej edycji.

Koordynatorzy lokalni.