SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU MATURALNEGO 2019/2020

Na egzamin należy przyjść we własnej maseczce lub przyłbicy – będzie można ją zdjąć wyłącznie w sali egzaminacyjnej w trakcie pisania egzaminu.

• Nie można wnosić na teren szkoły żadnych zbędnych rzeczy – smartfonu, maskotek…
  • Na egzamin należy przynieść:
    – własne przybory piśmienniczych (czarny długopis, linijka, cyrkiel, ewentualnie kalkulator);
    – butelkę wody;
    – coś do zjedzenia w przerwie, jeśli tego samego dnia zdaje się dwa egzaminy.
  • Na terenie szkoły należy zachować odstęp 1,5 metra od drugiej osoby, a przed szkołą unikać gromadzenia się w większych grupach.

W sali egzaminacyjnej:

• można zdjąć maseczki w trakcie pisania, ale należy zakrywać usta i nos w każdej sytuacji kontaktu z osobą nadzorującą oraz podczas wyjścia do toalety i po zakończeniu pracy z arkuszem;
  • przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losują w obecności zdającego numery stolików;
  • przed skorzystaniem ze wspólnego słownika, należy zdezynfekować ręce przygotowanym do tego celu środkiem dezynfekującym;
  • opuszczenie sali po zakończeniu pracy z arkuszem jest możliwe najpóźniej na 15 minut przed końcem egzaminu.

HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE GŁÓWNYM

Data Dzień tygodnia Godzina 9.00 Godzina 14.00
  część pisemna
08.06.2020 poniedziałek język polski – pp
Język polski – pr
09.06.2020 wtorek matematyka – pp
————————–
10.06.2020 środa język angielski – pp
język angielski – pr
15.06.2020 poniedziałek matematyka – pr
filozofia – pr
16.06.2020 wtorek biologia – pr
wiedza o społeczeństwie – pr
18.06.2020 czwartek ————————– Język niemiecki – pr
sala 5

Zdający stosują się do wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów:

• ósmoklasisty (E8),
  • maturalnego (EM),
  • potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (EPKwZ).

Podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego (pp, pr), matematyki (pp, pr), języka angielskiego (pp, pr), filozofii zdający do budynku szkoły wchodzą głównym wejściem. Na egzamin z biologii, wiedzy o społeczeństwie, języka niemieckiego zdający do budynku szkoły wchodzą wejściem od parkingu za szkołą (przy sali nr 5).

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA (PDF)