XVII MAZOWIECKI PRZEGLĄD RECYTATORSKI JEDNEGO POETY TWÓRCZOŚĆ ADAMA ZAGAJEWSKIEGO

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD odbyło się podczas WIECZORU LAUREATÓW 29 listopada 2019r.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w składzie: Antoniak Aleksandra, Mendrek Patrycja, Matysiak Olga, Przęczka Julia, Wachnik Marta z klasy VIIIa oraz Pulkowski Dominik i Kamil Korcz z klasy VIIIb wzięli udział w tym prestiżowym konkursie organizowanym przez Dom Kultury „Kolorowa” w Warszawie.

Tegoroczny XVII Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety poświęcony był poezji, jednego z najwybitniejszych polskich twórców, Adama Zagajewskiego. Nasi recytatorzy godnie reprezentowali szkołę, przygotowując po dwa utwory do I etapu konkursu.

Do II etapu zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy VIIIa – Wachnik Marta oraz Mendrek Patrycja, które zobowiązane były przedstawić jeszcze jeden dodatkowy utwór. Sytuacja naszych recytatorek nie była łatwa, gdyż konkurowały z 70. uczestnikami szkół średnich z całego Mazowsza. Jak się jednak okazało I miejsce w tej rywalizacji zajęła uczennica z naszej szkoły – Wachnik Marta, której recytacja zdyskwalifikowała pozostałych uczestników konkursu.

Na Wieczorze Laureatów, na którym gościem specjalnym był sam Adam Zagajewski, Marta po raz kolejny (na życzenie organizatorów) prezentowała swoje umiejętności artystyczne. Nagrody w postaci książek poety i dyplom otrzymała z rąk Adama Zagajewskiego. Jury w uznaniu wkładu pracy pedagogicznej postanowiło przyznać dyplomy i nagrody osobom prowadzącym zespół recytatorski w naszej szkole, czyli Pani Ewie Stopce i Pani Renacie Maciejowskiej-Zych.

Spotkanie miało charakter niezwykle klimatyczny. Mogliśmy posłuchać utworów czytanych przez samego poetę, jak i porywających recytacji laureatów konkursu. Z Panem Adamem Zagajewskim interesującą rozmowę na temat poezji i polskiej literatury przeprowadził przewodniczący jury, Pan Antoni Baniukiewicz. Wspólne fotografie z autorem oraz wpisy do tomików jego poezji zakończyły uroczystość. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy, a szczególnie zwyciężczyni tegorocznej edycji – Marcie Wachnik.

Renata Maciejowska-Zych

 

Dom Kultury Kolorowa:

Zdjęcia
Notatka prasowa