STULECIE PCK – SZKOŁA NA MEDAL

Czerwony Krzyż to międzynarodowa organizacja działająca ponad podziałami na całym świecie. 22 listopada w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyły się obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Działania Polskiego Czerwonego Krzyża są niezwykle szerokie. W tej organizacji służy wielu wolontariuszy. Ich praca na terenie powiatu kozienickiego to np.: opieka nad chorymi w domach, warsztaty dla młodzieży z udzielania pierwszej pomocy, wakacje dla seniorów, czy honorowe krwiodawstwo.

Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu PCK. Po przywitaniu przybyłych gości przedstawiono historię organizacji oraz zaprezentowano film o działalności oddziału rejonowego PCK w Kozienicach.
Tego dnia różnego rodzaju odznaczenia za wsparcie i działanie na rzecz PCK otrzymało kilkadziesiąt osób i instytucji. Wśród nich znalazła się nasza szkoła oraz p. Alicja Purtak i p. Marzena Tłuścik, które odebrały pamiątkowe medale za wieloletnią pracę na rzecz PCK.
Nie zabrakło również przedstawień artystycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież z kozienickich szkół. Na zakończenie obchodów zaśpiewano kilka piosenek związanych z organizacją.

Olga Matysiak, klasa VIII a