NAJPIĘKNIEJ O POLSCE. NIEZWYKŁY WIECZÓR PATRIOTYCZNY W ZSiPO W MAGNUSZEWIE

29 listopada 2019r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się wieczornica z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości i 189 rocznicy wybuchu powstania listopadowego. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Kozłowska, która powitała zgromadzonych, a następnie w krótkim przemówieniu przypomniała, czym jest patriotyzm i jakie znaczenie mają dziś takie pojęcia jak ojczyzna, wolność, niepodległość.

W pierwszej odsłonie wieczornicy ogłoszone zostały wyniki gminnego etapu II Magnuszewskiego Przeglądu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Konkurs , poprzedzony etapem szkolnym w każdej placówce na terenie gminy, odbył się 7 listopada 2019r. w ZSiPO w Magnuszewie. Występy recytatorów oceniało jury w składzie: przewodnicząca – p. Leokadia Cieślik – doradca metodyczny Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, członkowie – p. Renata Maciejowska-Zych i p. Hanna Kocyk – nauczycielki ZSiPO w Magnuszewie. Laureatom nagrody wręczyli: p. Marek Drapała – Wójt Gminy Magnuszew, p. Agnieszka Kozłowska – dyrektor szkoły w Magnuszewie oraz p. Hanna Kocyk- członek komisji konkursowej.

Druga część uroczystości przebiegała w niecodziennej atmosferze.
W magicznej scenografii przygotowanej przez p. Beatę Marczak popłynęła opowieść o zasłużonych działaczach II Rzeczpospolitej – Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Paderewskim, Wojciechu Korfantym, Wincentym Witosie i Ignacym Daszyńskim. Konferansjerzy, p. Jolanta Niespodziewańska i p. Marek Kozłowski, przybliżyli nie tylko ich dokonania, ale również ciekawostki z życia politycznego i osobistego. Uzupełnieniem treści historycznych były pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły, recytacje wierszy laureatów konkursu i prezentacja multimedialna. Pieczę nad oprawą artystyczną wieczoru sprawowali państwo Alicja i Łukasz Kowalscy. Finałem wydarzenia był wspólny śpiew pieśni patriotycznych, który dostarczył uczestnikom wieczornicy wiele wzruszeń.
Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Magnuszew, który podziękował za przygotowanie wieczornicy, podkreślił, że jest ona żywą lekcją historii i patriotyzmu, integrującą różne środowiska i łączącą pokolenia.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wieczorze.

Laureaci II Magnuszewskiego Przeglądu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej:

 • Mistrz Recytacji – Piwowarczyk Franciszek – ZSiPO w Magnuszewie

Kategoria I ( przedszkole i klasy I-III)

I miejsce

 • Madej Aleksandra – ZSiPO w Magnuszewie
 • Szlasa Klaudia – SP w Mniszewie

II miejsce

 • Ruzik Amelia – ZSiPO w Magnuszewie
 • Piechota Filip – SP w Przydworzycach
 • Chojnacka Nina – SP w Chmielewie

III miejsce

 • Mich Alicja – SP w Chmielewie
 • Bogucka Hanna – SP w Chmielewie
 • Domeradzka Aleksandra – SP w Przydworzycach
 • Gabler Miłosz – SP w Przydworzycach

Kategoria II (klasy I-III)

I miejsce

 • Żurek Bianka – ZSiPO w Magnuszewie
 • Strachota Lena – SP w Chmielewie
 • Kalbarczyk Paweł – SP w Przydworzycach

II miejsce

 • Wójcik Magda – ZSiPO w Magnuszewie
 • Maciaszczyk Julia – ZSiPo w Magnuszewie
 • Kowalczyk Nikola – SP w Mniszewie

III miejsce

 • Ośka Patrycja – SP w Przydworzycach
 • Gwardys Michał – SP w Chmielewie

Kategoria III (klasy IV-VI)

I miejsce

 • Staszewska Zuzanna – ZSiPO w Magnuszewie
 • Rybarczyk Krystian – ZSiPO w Magnuszewie

II miejsce

 • Michalczyk Rafał – ZSiPO w Magnuszewie
 • Konofał Rafał – SP w Przydworzycach

III miejsce

 • Łuczkowska Nina- SP w Chmielewie

Kategoria IV (klasy VII-VIII)

I miejsce

 • Jędra Amelia – ZSiPO w Magnuszewie
 • Wachnik Marta – ZSiPO w Magnuszewie
 • Kucińska Amelia – SP w Przydworzycach

II miejsce

 • Kocyk Zofia – ZSiPO w Magnuszewie
 • Borowiak Patryk – SP w Chmielewie

III miejsce

 • Kowalczyk Malwina – SP w Przydworzycach
 • Kościelnik Jakub – SP w Przydworzycach

Dorota Mazur