DZIEŃ DYNI

31 października w przedszkolu w grupie „b” odbył się Dzień Dyni. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami przyniosły do przedszkola dynie, które później wspólnie z Paniami opiekunami P. Bożeną Stępień i P. Ewą Matysiak pięknie udekorowały. Dzień Dyni upłynął również na wspólnych zabawach z dynią, dzieci brały udział w sportowych konkurencjach takich jak toczenie dyni po podłodze, dyniowy tor przeszkód itp. Odbyła się również cześć taneczna połączona ze śpiewaniem piosenek i czytaniem wierszyków o dyni. Rodzice zadbali o „dyniowy” poczęstunek, dzieci mogły skosztować ciasta z dynią i dyniowych muffinek. Wszystko to odbyło się w przepięknie udekorowanej sali, gdzie dominował kolor pomarańczowy.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji Dnia Dyni, mamy nadzieję że pomysł przyjmie się na dobre w naszym przedszkolu i będziemy propagować fajne zabawy i zdrowe jedzenie. Warto dodać że dzieci były zachwycone Dniem Dyni.

Karolina Bazyl