ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019 wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach oraz propagowania zabawowej formy uczenia się matematyki. Trzy zespoły egzaminujące pod kierunkiem nauczycieli matematyki: pani L. Drapały, pani A. Drągowskiej i pani H. Witek sprawdziły znajomość tabliczki mnożenia podczas krótkich egzaminów pisemnych i ustnych wśród uczniów klas III–VIII Szkoły Podstawowej, uczniów III LO, Dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Pośród egzaminowanych znalazło się wiele osób, które wykazały się świetną znajomością tabliczki mnożenia i otrzymały certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia.

W naszej akcji wzięli również udział pracownicy Urzędu Gminy z Panem Wójtem Markiem Drapałą oraz panie z Gminnego Centrum Kultury w Magnuszewie. Wszyscy egzaminowani zdali egzamin z tabliczki bez problemów i zostali nagrodzeni certyfikatami Mistrza. Klasa IVa, w której znalazło się najwięcej Mistrzów Tabliczki w szkole otrzymała dodatkowo od Pana Wójta szachy olimpijskie – grę, która rozwija myślenie.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, chociaż wielu egzaminowanym towarzyszył stres. Wszystkim Mistrzom gratulujemy, a pozostali niech wytrwale trenują do następnej edycji.

Koordynatorzy lokalni.