WIZYTA UCZNIÓW W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Dnia 12.06.2019r. grupa uczniów z Samorządu Uczniowskiego oraz ze Szkolnego Wolontariatu ze szkoły ZSiPO w Magnuszewie udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Kozienicach.
Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.
Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć od najmłodszych lat miłości i szacunku do innych. Nie tylko do ludzi ale i do zwierząt. Aczkolwiek uczniowie naszej szkoły to wspaniali wartościowi „ Mali Ludzie”, pełni pozytywnych wartości, wrażliwości, współczucia i gotowości niesienia pomocy innym. To dzięki naszym uczniom udało się zorganizować akcję pomocy zwierzakom i zebrać pożywienie dla nich.

Szkolną delegację powitał Pan kierownik schroniska, który zaprowadził nas do zwierzaków, opowiedział o funkcjonowaniu instytucji, uwrażliwiał nas na krzywdę „Tych Najmłodszych” i zaapelował słowami, że zwierzęta to nie zabawki, z których można rezygnować kiedy minie czas pierwszej fascynacji.
Uczniowie zobaczyli jak „mieszkają” biedne opuszczone i porzucone psiaki, mieli możliwość spojrzeć w ich smutne oczka i ujrzeć tam wielką potrzebę ciepła, przytulenia i odrobiny miłości. Zdarzało się, że Uczniowie mieli łzy w oczach, trudno było powstrzymać wzruszenie. Kierownik schroniska podziękował bardzo serdecznie za ogromne serca naszych Uczniów, za Ich wrażliwość, empatię i hojność. W ramach podziękowań Uczniowie otrzymali drobne upominki 🙂

Dziękujemy z całego serca wszystkim uczniom naszej szkoły i Ich Rodzicom, który włączyli się do akcji i przynosili karmy dla zwierząt. Dziękujemy Pani Dyrektor Agnieszce Kozłowskiej oraz Gminie Magnuszew za umożliwienie wyjazdu i wypożyczenie busa.

Samorząd Uczniowski – z opiekunem Panią Marzeną Krawczyk i Panią Anną Suszką
Wolontariat – z opiekunem Panią Agnieszką Kreczmańską