UCZNIOWIE W ROLI RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

W czwartek, 9 maja 2019 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Kozienicach. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: z gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką Pani Alicji Purtak i Pani Marzeny Tłuścik.

Na początku miało miejsce uroczyste powitanie wszystkich obecnych. Następnie każda drużyna przystąpiła do rozwiązywania testu teoretycznego dotyczącego pierwszej pomocy i historii PCK. Po tym nadszedł czas na najważniejszą część – praktyczne zadania, w których wykazywaliśmy się swoimi umiejętnościami ratowniczymi. Wśród tegorocznych przypadków znajdowały się między innymi: RK-O, poparzenie substancją chemiczną, krwotok czy upadek z wysokości. Dodatkowym wyzwaniem było opanowanie stresu i emocji. Obie drużyny poradziły sobie z tym znakomicie.

Podczas ogłoszenia wyników ogarnęła nas wielka radość, ponieważ dowiedzieliśmy się, że drużyna z gimnazjum w Magnuszewie zajęła I miejsce. Z dumą odebrałyśmy złote medale i statuetkę.
Rywalizacja była na bardzo wyrównanym poziomie, dlatego tym bardziej cieszy nas wygrana. Z pewnością było to niezapomniane przeżycie, które wiele nas nauczyło.

Aleksandra Jakubczak i Monika Czajkowska