WIDOWISKO MUZYCZNE: „JAK ROZPOZNAĆ PRZYJACIELA”

Widowisko muzyczne: „Jak rozpoznać przyjaciela”
w wykonaniu uczniów klas: IIIa, Ia, IIa, IIb szkoły podstawowej wystawione podczas zabawy choinkowej w szkole podstawowej w Magnuszewie dnia 23 stycznia 2019 roku

„Zawitała do nas zima, śniegiem szkołę przyprószyła” – poinformowali nas uczniowie klas drugich szkoły podstawowej, a urocze śnieżynki z klas: Ia, IIa, IIb wprowadziły wszystkich zebranych na sali gimnastycznej w bajkowy klimat widowiska muzycznego. Śnieżynki zatańczyły przepiękny taniec do utworu „Hallelujah” Aleksandry Burke.

Wszystkim się wydawało, że za chwilę obejrzą uroczą bajkę o królewnie i królewiczu. Ale ich wyobrażenia zostały szybko rozwiane, gdyż na scenie pojawiły się najpierw myszy, a potem koty, w których wcielili się uczniowie klasy IIIa. Koty zawładnęły nie tylko sceną, ale całą szkołą, krzycząc: „Szkoła jest nasza, my tu panujemy”. Całej fabuły nie będziemy opisywać. Ważne, że wszystko dobrze się skończyło. Widownia była świadkiem magicznej przemiany. Na scenie został obalony stereotyp nienawiści między kotami i myszami. Okazało się, że przyjaźń ma wielką moc. Ta moc sprawia, że zaczynamy świat postrzegać przez pryzmat doświadczeń, a nie stereotypów.
Wszyscy widzowie podziwiali taniec myszy do utworu „Habanera” z opery „Carmen” oraz przeboju Eda Sheerana, taniec kotów do motywu muzycznego z filmu „Różowa pantera” oraz wspólny taniec myszy i kotów do Marsza Radeckiego. Odtańczono na scenie również walca w rytm utworu Fryderyka Chopina „Waltz Rain” Widzowie zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli chwilami wrażenie, że na scenie znajdują się profesjonalni tancerze, a nie nasi uczniowie.
Do śpiewania piosenki finałowej „Przyjaźń to wielkie drzewo”, która jest jednocześnie przesłaniem przedstawienia, włączyli się wszyscy uczniowie obecni na sali gimnastycznej, którzy znali tę piosenkę.
Scenariusz, reżyseria, choreografia, muzyka i scenografia oraz cała piecza nad przedstawieniem spoczywała w rękach: pani Małgorzaty Marchewki, pani Hanny Kocyk, pani Doroty Główki, pani Małgorzaty Szczygieł oraz pani Marii Narojczyk. Pomysłodawcami i sponsorami kostiumów byli rodzice uczniów biorących udział w widowisku muzycznym. Wielkie podziękowania składamy na ich ręce za entuzjazm i zaangażowanie oraz hojność.
Jeśli ktoś nie mógł obejrzeć tego przepięknego widowiska muzycznego 23 stycznia w szkole w Magnuszewie, a bardzo chciałby to zrobić, to mamy dobrą informację: 18 lutego 2019 roku w szkole podstawowej w Rozniszewie uczniowie z klas: Ia, IIa, IIb, IIIa ponownie zaprezentują swoje umiejętności sceniczne w widowisku muzycznym „Jak rozpoznać przyjaciela”.

Maria Narojczyk